Augalinės kilmės maisto ir virtuvės atliekos

Kiekvienuose namuose susidaro maisto atliekos – lupenos ir nuopjovos, vaisių ir uogų likučiai, daržovių žievės, kavos tirščiai ir jų filtrai, kiaušinių lukštai ir kiti vartojimui nebetinkami maisto produktai. Taigi, net ir suvalgydami visus namuose pasigamintus patiekalus, maisto atliekų vargiai, ar išvengiame. Šias atliekas nuo 2024 sausio pirmos privalėsime atskirti nuo bendro atliekų srauto.

Jau nuo sausio pradžios Tauragės, Šilalės ir Pagėgių miestų daugiabučių namų gyventojams bus pradėti nemokamai dalyti ir maisto rūšiavimui skirti vienkartiniai oranžiniai maišeliai.

Vienam gyvenamajam butui metams bus skiriami 4 oranžinių maišelių ritinėliai. Šių miestų gyventojams dėl maišelių atsiėmimo niekur kreiptis nereikia, jie bus nešiojami ir pakabinami ant gyvenamųjų butų durų rankenų.

Išimtis taikoma Jurbarko miesto gyventojams – jie maišelius turės atsiimti patys iš šių vietų:
„Jurbarko komunalininkas” – Muitinės g. 26A
TRATC Jurbarko skyriuje – Ugniagesių g. 1.
Jurbarko miesto seniūnijoje – Kauno g. 25

 

Augalinių maisto atliekų tvarkymas individualių namų gyventojams

Individualių namų gyventojai, kurie naudojasi individualiais konteineriais, nuo 2024 m. sausio 1 dienos augalinės kilmės maisto atliekas privalo mesti į turimą žaliųjų atliekų konteinerį. Konteineris bus ištuštinamas pagal žalių atliekų ištuštinimo GRAFIKĄ.

Augalinių maisto atliekų tvarkymas daugiabučių namų gyventojams

Daugiabučių namų gyventojai augalinės kilmės maisto atliekas rūšiuos naudojant oranžinius maišelius.

Į oranžinį maišelį turėtų keliauti naudojimui nebetinkami maisto produktai (išpakuoti) ir jų likučiai, vaisių bei daržovių žievės, lupenos, graužtukai, arbatos tirščiai bei pakeliai, kavos tirščiai ir jų filtrai, kambariniai augalai ir jų dalys, riebalais ir kitais maisto produktais suteptas popierius, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, nebetinkami naudoti maisto papildai (išpakuoti).

Surinkus maisto atliekas, maišelį reikėtų sandariai užrišti ir išmesti į mišrių atliekų konteinerį.

Klausimai – atsakymai.

Kaip gyventojai turės rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas?
Individualių namų gyventojai maisto ir virtuvės atliekas meta į savo turimą žaliųjų atliekų konteinerį. Jis pagal nustatytą grafiką bus vežamas visus metus. Daugiabučių namų gyventojai maisto ir virtuvės atliekas deda į oranžinį maišelį ir jį užrišę meta į mišrių atliekų konteinerį.

Ar dėl maisto atliekų rūšiavimo padidės atliekų mokestis?
Dėl maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo rinkliavos dydis nesikeis.

Aš maisto ir virtuvės atliekų neturiu, nes viską suvartoju. Ar privalau rūšiuoti?
Maisto  ir virtuvės atliekos, tai ne tik maisto likučiai.  Prie maisto ir virtuvės atliekų priskiriami vaisių bei daržovių likučiai pvz., bulvių lupenos, bananų žievės, arbatos tirščiai ir pakeliai, kavos tirščiai ir jų filtrai, riebalais ir kitais maisto produktais suteptas popierius (išskyrus pakuotes) ir popierinius rankšluosčius, kambariniai augalai, jų dalys, sodo ir daržo atliekos, piktžolės.

 

Rūšiavimo atmintinė