Praėjo LRATCA korupcijos prevencijos mokymai
 

2024 m. vasario 15 d. Šiauliuose vyko Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (toliau – LRATCA) organizuoti regioninių atliekų tvarkymo centrų sąvartynų eksploatavimo vadovų ir apskaitos specialistų mokymai „Papildomos kontrolės priemonės atliekų tvarkymo srityje“.

Reaguojant į 2023 m. lapkričio 28 d. viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl galimos sisteminės korupcijos Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre, siekiant kurti skaidrią atliekų tvarkymo sistemą ir užkirsti kelią neteisėtai atliekų apskaitai, LRATCA prezidento ir VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Žilvino Šilgalio iniciatyva surengti mokymai, į kuriuos atvyko kolegos iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės ir Telšių.

Mokymų metu skaitytas Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Korupcijos prevencijos valdybos Koordinavimo ir stebėsenos skyriaus viršininkės Julijos Ožereljevos ir Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininko Beno Aldausko pranešimas „Skaidrumo kultūros kūrimas organizacijoje. Svarbiausi žingsniai“, UAB „Technologinių paslaugų sprendimai“ direktoriaus Eugenijus Rimkevičius pranešimas „Atliekų apskaitos automatizavimas, duomenų auditas ir nelegalaus atliekų srauto užkardymo priemonės“ bei Vytauto Didžiojo universiteto docentės dr. Daivos Šileikienės pranešimas „Korupcija – vidiniai ir išoriniai sprendiniai žmogaus ekologijoje“.

STT viršininkai atkreipė dėmesį, kad skaidrios veiklos kūrimui būtina aiški vadovo pozicija, tinkamai valdomos rizikos ir reakcija po įvykio. Vadovai turi rodyti asmeninį pavyzdį, eliminuoti dvigubus standartus, reaguoti į galimai padarytus pažeidimus, įmonėje turi būti užtikrinamas vidaus kontrolės funkcionavimas, o prireikus, operatyviai komunikuojama.

Mokymų dalyviai apsilankė ir Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, kuriame apžiūrėjo statomą maisto ir virtuvės atliekų apdorojimo gamyklą, mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginius, sąvartyno sekcijas, pasidalino patirtimi ir aptarė tolimesnių susitikimų būtinybę.

ratca.lt informacija